© 2009 - 2024 Liga Biblijna w Polsce Polityka prywatności | Polityka cookies
realizacja medox.pl

altTrudne początki

Bogdan* przebywa w jednym z polskich więzień. Do tej pory kilka razy próbował sam czytać Biblię, ale niestety nie potrafił zagłębić się w jej treść. Nie mógł zrozumieć wielu fragmentów i dojść do poznania Ewangelii. Bogdan napisał do nas: „Czasami czytałem jej fragmenty, jednak chyba nigdy głębiej się nad tym nie zastanawiałem. Prawdę mówiąc, nie wiele z tego pojmowałem, chociaż jest napisana językiem prostym i zrozumiałym – potrzebowałem tylko impulsu, który pomógłby mi rozjaśnić mrok, jaki tkwił we mnie.”

Bogdanowi próbowali pomóc inni więźniowie, którzy poznali już Ewangelię i Jezusa jako swojego Zbawiciela, jednak ich próby kończyły się niepowodzeniem. ”Różne osoby starały się to zrobić wcześniej, ale nie potrafiły tego, a co najważniejsze, nie posługiwali się przy tym Biblią tylko głosili własne teorie. Nie zadowalało mnie to.” – wspomina Bogdan.

Prawdziwa pomoc

Wszystko się zmieniło, kiedy do wiezienia, gdzie przebywa Bogdan, przeniesiono więźnia z innego Zakładu Karnego.

Adam należał do trzymającej się razem grupy więźniów, która poprosiła Ligę Biblijną o materiały pomocne w poznawaniu Ewangelii oraz o Pismo Święte. Wszyscy przeszli przez oba kursy biblijne oferowane przez Ligę. Po ich zakończeniu w nagrodę otrzymali Nowe Testamenty a później Biblie. Dzięki zamówionym przez siebie materiałom lepiej poznali Ewangelię i podstawy wiary chrześcijańskiej. Ponadto zostali otoczeni opieką Brata Edwarda i Misji FYLAKE, która również korzysta z pomocy Ligi Biblijnej. Po kilku miesiącach członkowie tej grupy przyjęli chrzest i został utworzony mały, więzienny kościół, który stale wzrasta, tak duchowo, jak i liczebnie. Oczywiście „traci” również swoich członków, ponieważ jedni wychodzą na wolność, a inni są przenoszeni do innych Zakładów Karnych. Tak właśnie stało się z Adamem, który spośród wszystkich członków tego kościoła miał najdłuższy wyrok i został przeniesiony.

Adam nie spodziewał się chyba, że Bóg przenosząc go do innego więzienia użyje go jako misjonarza. Dzięki niemu, poprzez studiowanie Pisma Świętego, kolejna osoba mogła poznać Jezusa, jako swojego Zbawiciela. Bogdan chcąc się podzielić swoją radością tak napisał do nas o jego zaangażowaniu: „Piszę do Was w nadziei, że ucieszy Was wiadomość, że w zakładzie karnym poznałem Adama – Waszego Brata z którego pomocą zacząłem interesować się Biblią. Spędził przy mnie wiele godzin i wykazał spory zapas cierpliwości wobec mnie, wielokrotnie tłumacząc interesujące mnie kwestie, których wcześniej nie rozumiałem. Adam jest człowiekiem, którego nigdy bym się nie spodziewał spotkać w więzieniu. Nieco wcześniej słyszałem o nim trochę złego, ale to całkowite przeciwieństwo tego, co mówili. Dzięki niemu zacząłem myśleć inaczej, także o nim samym…

Patrząc w przyszłość z nadzieją

Wspólne rozmowy Adama i Bogdana oraz czytanie Pisma Świętego wreszcie przyniosły oczekiwany owoc. Bogdan pisze:

Naprawdę jestem zadowolony, że Adam pomógł mi zrozumieć Ewangelię Jana.  Chcę dalej zapoznawać się z Biblią (to ma sens) i zmienić swoje nastawienie do otaczającego mnie świata, ludzi i Boga, bez którego życie jest puste i brak mu wartości, które w Biblii są tak jasno przedstawione.”

W wielu polskich więzieniach nie ma duszpasterskiej służby jakiegoś ewangelicznego kościoła. Dlaczego? Po prostu w pobliżu nie ma takich kościołów. Jednak rozprzestrzeniania się Bożej Ewangelii nic nie jest w stanie powstrzymać. Bóg rozświetla duchowe mroki za pomocą samych więźniów, tych którzy poznali Jezusa Chrystusa i otrzymali moc do odważnego dzielenia się Dobrą Nowiną z innymi. Chwała Mu za to!


* Ze względów bezpieczeństwa imię zostało zmienione

Liga Biblijna w Polsce
Aleja Warszawska 352
39-400 Tarnobrzeg

Podaruj teraz

Konto misyjne
PLN: Santander 59 1090 2750 0000 0001 3413 8560
EU: Santander PL 43 1090 2750 0000 0001 3413 8460
GBP: Santander PL 89 1090 2750 0000 0001 3413 8505
USD: Santander PL 31 1090 2750 0000 0001 3413 8482
SWIFT: SCFBPLPWXXX

© 2009 - 2024 Liga Biblijna w Polsce Polityka prywatności | Polityka cookies
realizacja medox.pl