© 2009 - 2020 Liga Biblijna w Polsce Polityka prywatności | Polityka cookies
realizacja medox.pl

imgWiększość boi się umierania, tego, co będzie potem. Skrywa się to głęboko. Ale kiedy kładziesz się do łóżka pojawia się niepewność, a czasem paniczny strach. Niedawno Beata pozbyła się go – i to na zawsze.

Pierwszy kontakt z Ewangelią miałam dość dawno temu, kiedy to za namową koleżanki zaczęłam czytać Pismo Święte. Później sprawy tak się potoczyły, że otrzymałam mały podręcznik z pytaniami i Ewangelią św. Jana. Dopiero wówczas zaczęła się ta właściwa podróż.

Przewodnik okazał się bardzo pomocny, bo szukając odpowiedzi na zamieszczone w nim pytania można było się zagłębić w to, co Bóg chce mi przekazać. Dziś bez cienia wątpliwości mogę powiedzieć, że Pismo Święte zmieniło moje życie. Wcześniej, kiedy nie znałam Biblii, a tym samym Jezusa, było szare, pełne niepewności i obaw, co będzie, jeśli umrę?  Moje grzechy zaprowadzą mnie do piekła. Bałam się bardzo. Każdy problem w życiu wydawał się nie do pokonania, miałam wrażenie ze wszystko się sypie, że każdy dzień przynosi tylko nowe problemy i zło.

Czytając Pismo Święte odkryłam, że mam szansę na życie wieczne, że Bóg może wybaczyć mi moje grzechy. Moje życie nabrało barw, zaczęłam się uśmiechać a moje problemy zaczęłam powierzać Jezusowi. Teraz już wiem, że On mi pomoże i że nie ma dla Niego rzeczy niemożliwych. Przemawiało do mnie wiele fragmentów Ewangelii, ale myślę, że dwa wniosły szczególnie dużo, bo dały odpowiedź na pytania, nurtujące mnie od dawna: Jana 8.11: „A Jezus: Ja też Cię nie potępiam. Idź i odtąd już nie grzesz”. To było dla mnie super ważne, bo dostałam gwarancję, że Bóg mi wybaczy. Drugi fragment to Jana 11,26 „A każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki”.

Muszę też stwierdzić, że Kasia, która prowadziła ze mną spotkania przy ewangelii Jana robiła to doskonale. Gdyby nie ona, znając siebie, nie dotrwałabym do końca, a tutaj robiłam to z wielkim zaangażowaniem i ochotą. Ubolewałam bardzo, kiedy robiłyśmy ostatni tydzień Ewangelii Jana, bo wiedziałam, że będzie mi tych rozmów brakowało. Dzięki Kasi odnalazłam sens czytania Pisma Świętego i fakt, że potrafiła odnieść pewne fragmenty do mojej sytuacji życiowej bardzo wiele dla mnie znaczył. Pomogło mi to odnaleźć drogę do Jezusa.  Potrafiła mnie wysłuchać, zachęcała do wnikliwej analizy każdego fragmentu, a kiedy czegoś nie rozumiałam zawsze mi pomagała. Największa korzyść, jaką wynoszę ze wspólnie spędzanego czasu przy Ewangelii jest taka, że dowiedziałam się, jak zdobyć życie wieczne, a to jest dla mnie najważniejsze.

Dziękuję Bogu za to, że pozwolił mi się poznać. Mimo tego, że przede mną jeszcze długa droga, wiem, że jest to droga jedyna, dająca poczucie bezpieczeństwa i miłości. Dziękuję Bogu, że pomaga mi wyzbyć się tych nękających mnie czarnych myśli, że pokazuje mi świat taki, którego nie znałam. Dziękuję Bogu za mojego syna i męża, który dostrzegł zmianę i powiedział: „taką żonę chce – uśmiechniętą i pogodną”. Zdaję sobie doskonale sprawę, że te zmiany są zasługą Jezusa, który pozwolił mi się poznać. Dziś z dumą mogę powiedzieć, że oddałam życie Jezusowi i będę robiła wszystko żeby iść Jego drogą! Beata.

***

Jesteśmy wdzięczni Jezusowi, że dotknął życia kolejnej osoby, i dziękujemy Mu też za Kasię, która będąc młodą chrześcijanką, sprawiającą wrażenie stonowanej i nieśmiałej, postanowiła podjąć wyzwanie i przyłączyć się do dzieła mądrego umiejscawiania Słowa Bożego w rękach i sercach ludzi.

Liga Biblijna w Polsce
Aleja Warszawska 352
39-400 Tarnobrzeg

Podaruj teraz

Konto misyjne
PLN: Santander 59 1090 2750 0000 0001 3413 8560
EU: Santander PL 43 1090 2750 0000 0001 3413 8460
GBP: Santander PL 89 1090 2750 0000 0001 3413 8505
USD: Santander PL 31 1090 2750 0000 0001 3413 8482
SWIFT: SCFBPLPWXXX

© 2009 - 2020 Liga Biblijna w Polsce Polityka prywatności | Polityka cookies
realizacja medox.pl