© 2009 - 2020 Liga Biblijna w Polsce Polityka prywatności | Polityka cookies
realizacja medox.pl

imgMam na imię Robert i obecnie odbywam karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym, ponosząc konsekwencje tego, w jaki sposób żyłem po drugiej stronie muru. Gdy trafiłem do więzienia, przyszła do mnie pełna świadomość, że to ja jestem odpowiedzialny za wszystko, co zaczęło się dziać w moim życiu! Powoli docierało do mnie, że jest Bóg, do którego mogę się modlić, że mogę mieć z Nim relacje, że o mnie myśli...

To był czas, gdzie szukałem pomocy, bo nie mogłem udźwignąć ciężaru, który spadł na mnie. Żyłem w grzechu, ale zamiast znaleźć Pana, Pan znalazł mnie i jak to mówi Słowo Boże, nikt nie może przyjść do Jezusa, jeżeli nie pociągnie go Ojciec.

W zakładzie karnym w Sztumie po raz pierwszy zetknąłem się z małym przewodnikiem po ewangelii Jana (Odkryj Życie). Wniósł on wiele w moje duchowe życie. Rozwiązywałem go sam, co nie znaczy, że nie miałem nauczyciela w studiowaniu podręcznika. Był ze mną Duch Święty, który sprawiał, że Słowo Boże ożyło i przemieniało moje życie, wyraźnie, namacalnie, w każdej dziedzinie. W ZK uczęszczam na spotkania Kościoła Zielonoświątkowego, gdzie Duch Święty prawdziwie zbiera swoje żniwo nowonarodzenia. Mogę również doświadczać Słowa, które jest głoszone. Ma ono wielki wpływ na życie tych, którzy słuchają. Mogę mieć społeczność z braćmi, którzy wierzą w Jezusa i są wykonawcami Jego Słowa. Między sobą mamy dużo miłości, co też ludzie widzą i dzięki czemu się nawracają. Wszyscy wiedzą, że jesteśmy uczniami Jezusa Chrystusa i chcą doświadczać tego entuzjazmu, który jest w nas. Jest to dla mnie niesamowite, że mogę brać jarzmo Pana Jezusa na siebie.

Na własnej skórze doświadczam, że Słowo Boże ma wpływ na życie człowieka aż do rozdzielenia duszy i ducha. Skoro Słowo Boże przemieniło moje życie, może i przemienić życie innych. Całe Pismo przez Boga jest przecież natchnione. W areszcie śledczym w Ostrowie Wielkopolskim miałem przywilej z łaski Boga poznać niesamowitego człowieka, Piotra, który usługiwał Słowem Bożym. On również używa Odkryj Życie. Są tacy, którzy przyjmują tą posługę, ale i tacy, którzy odrzucają. Widząc, że rzeczywiście ten podręcznik ma wpływ na innych porozmawiałem z Piotrem, czy nie mógłbym po powrocie do ZK w Kluczborku również tam używać tego kursu biblijnego i pomagać ludziom w poznawaniu Bożego Słowa. I tak się zaczęła moja służba.

Tutaj w Kluczborku ludzie mogą korzystać z tej służby. Jest w tym miejscu mała kaplica, gdzie możemy spotykać się w dwie osoby i studiować Boże Słowo. Możemy cieszyć się widokiem, jak Duch Święty przemienia ludzkie życie, które inni skreślili. Chwała Mu za to, wielka jest dobroć Pana Boga! Codziennie w tym miejscu Pan daje nam świadomość, że nas kocha. Ostatnio, gdy spotkałem się w kaplicy z pewnym bratem, który skończył ze mną kurs Odkryj Życie i rozpoczął następny (Odkryj Pokój), modliliśmy się o napełnienie Duchem Świętym. Potem powiedział do mnie: „Wiesz Robert, w swoim życiu miałem różne odloty, brałem dużo narkotyków, które prowadziły mnie donikąd, ale to, co w środku mam teraz przewyższa wszystkie odloty”. On był pod wpływem Ducha Świętego, ogarniała go ogromna radość. Pan Jezus żyje, On wczoraj zmieniał życie ludzi i robi to dziś.

Pozdrawiam całą ekipę Ligi Biblijnej i dziękuję za wszystko. Niech Bóg wszelkiej nadziei Was błogosławi i poszerza wasze granice w imieniu Jezusa Chrystusa. Amen!

Robert

***

Obecnie Robert został przeniesiony do innego zakładu karnego, ale w miejscu, gdzie był i skąd pisał swój list wykonał kawał dobrej pracy. Ponad 20 osób przeszło dzięki niemu przez studium Biblijne w Projekcie Filip i otrzymało Biblie. Słowo zostało zasiane. Ufamy, że będzie tak wszędzie, gdziekolwiek Robert się pojawi.

Liga Biblijna w Polsce
Aleja Warszawska 352
39-400 Tarnobrzeg

Podaruj teraz

Konto misyjne
PLN: Santander 59 1090 2750 0000 0001 3413 8560
EU: Santander PL 43 1090 2750 0000 0001 3413 8460
GBP: Santander PL 89 1090 2750 0000 0001 3413 8505
USD: Santander PL 31 1090 2750 0000 0001 3413 8482
SWIFT: SCFBPLPWXXX

© 2009 - 2020 Liga Biblijna w Polsce Polityka prywatności | Polityka cookies
realizacja medox.pl