CHICAGO - Ponad 20 lat temu, Liga Biblijna zasponsorowała publikację i wydruk nowo przetłumaczonego na język Kaiwá Nowego Testamentu dla etnicznej grupy żyjącej w Brazylii.
"Podczas kolejnych dwóch dekad, dzięki Słowu Bożemu dostępnemu w ich rodzimym języku, życie tysięcy ludzi mówiących Kaiwá zupełnie się odmieniło, co miało ogromny wpływ na następne pokolenia tych łagodnych ludzi." -powiedział John Wagenveld, dyrektor Ligi Biblijnej w Ameryce Łacińskiej.
Na przykład Babcia Arci jest poważaną starszą osobą. Asystowała drużynie Wycliffe Bible Translators (tłumacze Biblii) podczas 25 lat językowej analizy w tłumaczeniowym projekcie Kaiwá. Na początku nie była Chrześcijanką i była przeciwna wszystkiemu, czego dowiadywała się z Pisma Świętego. Kiedy tłumaczenie było kontynuowane w kolejnych lata, w trakcie nich jednak przyjęła Jezusa, jako swojego Zbawiciela.
Nowa wiara Babci Arci zaowocowała kolejnymi naśladowcami Chrystusa wśród kolejnych pokoleń. "Jeden z wnuków Babci Arci podszedł do mnie i powiedział, że ma nadzieję, że w przyszłym roku pójdzie do Szkoły Biblijnej" mówi jeden z przedstawicieli Wycliffe Bible Translators. "Inni ludzie mówiący Kaiwá przychodzą do mnie ze swoimi historiami. Jedna kobieta powiedziała mi: "Jestem córką Arci, też jestem Chrześcijanką." Inny z jej wnuków powiedział, że kiedy lokalny misjonarz wyjeżdża, on głosi kazania. Większość dzieci Arci i wszystkie jej wnuki przyjęły Jezusa, jako swojego Zbawiciela."
Języka Kaiwá, używa około 20 000 ludzi, którzy mieszkają w rezerwatach, gdzie zajmują się rolnictwem, z którego się utrzymują. Są ubodzy materialnie, ale stają się bogaci w Chrystusie.
Chociaż służba Ligi Biblijnej została usunięta z Brazylii, taki sam wpływ ma współpraca z grupą tłumaczeniową Wycliffe w wielu innych państwach, gdzie aktualnie służy Liga Biblijna.
"Liga Biblijna miała długotrwały wpływ poprzez te Nowe Testamenty - zdobywając pokolenia ludzi miłością Jezusa Chrystusa. Jest to dowodem na to, że Słowo Boże nie powraca do Niego bez wykonania pracy" - dodaje Wagenveld.
Aktualnie Liga Biblijna prowadzi służbę w ponad 60 krajach, a tylko w zeszłym roku umiejscowiono na całym świecie ponad 19 milionów Biblii.