Chicago - Kiedy ludzie w Rumunii i Bułgarii w Nowy Rok, przy dźwiękach fajerwerków świętowali swoje wejście do Unii Europejskiej, zespół Ligi Biblijnej w modlitwie rozpoczął kolejny rok służby w tych krajach.
Członkostwo w UE będzie takim “obosiecznym mieczem” dla służby Ligi Biblijnej wśród tych bałkańskich narodów, jak mówi Wielebny Robert Martin, dyrektor Służby w Centralnej i Wschodniej Europie.
“W ramach naszej służby w Bułgarii i Rumuni będziemy mieli teraz łatwiejszy dostęp do drukowania i transportu materiałów ze wschodniej Europy” - wyjaśnia. “Może to spowodować obniżenie podatków i kosztów celnych dla importowanych Biblii. Spodziewamy się też wolnego przepływu pracowników przez rumuńską i węgierską granicę. To pozwoli nam na dotarcie do większej ilości osób węgierskojęzycznych, szczególnie na terenie Transylvanii.”
Jednakże Liga Biblijna przewiduje także zwiększenie kosztów służby i dostarczania Słowa Bożego do Rumunii i Bułgarii, mówi Martin. “W UE zarobki, podatki i ceny idą w górę. Co więcej, prawo ograniczające rozprzestrzenianie się Ewangelii jest aktualne i stanowi realne zagrożenie w wysoce świeckiej Unii Europejskiej.”
Prezydent Rumunii wychwalał członkostwo swojego kraju w UE, jako “niesamowitą szansę dla przyszłych pokoleń.” Jeden z bułgarskich przywódców opisał wejście do UE, jako “niebiański moment”. Ale Biblijnie wierzący Chrześcijanie z tego regionu wiedzą, że jedynie Słowo Boże niesie w sobie obietnice prawdziwej nadziei i Nieba dla ludzi z ich kraju. Martin przewiduje, że tak na prawdę to ci Chrześcijanie staną się solą i światłem Zachodniej Europy, wnosząc nową nadzieję do bardzo świeckiej Unii Europejskiej. Martin zauważył, że wierzący mając więcej możliwości, aby migrować na Zachód, już rozpoczęli zakładanie tam nowych kościołów. Te kościoły, wraz z innymi mogą być taką iskrą rozpoczynająca przebudzenie wśród umierających kościołów w Zachodniej Europie.
W planowaniu Ligi Biblijnej i służbie zakładania zborów, Słowo Boże odgrywa zasadniczą rolę w powiększaniu Królestwa Bożego w Rumunii i Bułgarii. W zeszłym roku kościoły partnerskie w tych dwóch krajach zanotowały w sumie ponad 104 000 zakończonych studiów Biblijnych i powitały ponad 13 250 nowych członków.
W roku 2007 mija 14 lat, jak Liga Biblijna posyła w Rumunii Słowo Boże do dzieła. Natomiast w Bułgarii ma to miejsce od 12 lat. Podczas tego okresu, współpraca z lokalnymi kościołami w tych dwóch krajach zaowocowała powstaniem 1 586 nowych kościołów, blisko 79 000 chrztów i ponad 740 000 ukończonych kursów biblijnych.
Liga Biblijna w Polsce