Proponujemy następujące kroki:
- Kontakt z Koordynatorem Regionalnym
- Spotkanie Koordynatora Regionalnego z liderami wspólnoty/ośrodka w celu przedstawienia na żywo idei, strategii, warunków współpracy, kosztów itp. Na tej podstawie liderzy podejmują decyzję ewentualnego uruchomienia PF.
- Ustalenie terminu pierwszych warsztatów
- Przedstawienie projektu całej wspólnocie na niedzielnym nabożeństwie. Można to zrobić za pomocą kazania i prezentacji multimedialnej zapraszającej do udziału w programie.
- Wyłonienie przez przywódców wspólnoty Koordynatora Lokalnego programu PF.
- Warsztaty szkoleniowe (sesja 1) po których uczestnicy korzystają już z materiałów i angażują się w ewangelizację indywidualną.
Koordynator lokalny
W zasadzie każda służba, jaką znajdujemy na kartach Biblii miała swojego „kierownika”. Aby w lokalnej wspólnocie PF mógł dobrze funkcjonować niezbędny jest lider programu – Koordynator Lokalny, który będzie odpowiedzialny za utrzymywanie i rozwijanie służby. To podstawowe ogniwo naszej współpracy. Kontaktujemy się z nim każdego miesiąca. Doświadczenie zdobyte w pracy z ponad 150 wspólnotami podpowiada nam, że to często nie od uczestników, ale właśnie od KL zależy dobre działanie i rozwój programu. Jest to osoba kluczowa.
Bez Koordynatora Lokalnego zainstalowanie PF w społeczności nie jest możliwe. Uruchamiając program umiejscawiania Biblii w rękach ludzi szczególnie zależy nam na właściwym wyborze lidera programu, dlatego modlimy się, aby nie była to osoba ustanowiona z urzędu, ale wskazana Bożym palcem, przez modlitwę.