Nie dotyczą wyłącznie zasad teoretycznych „co mam robić”, ale w głównej mierze skupiają się na tym, „jak to robić”. Dlatego, że chcemy osiągnąć taki sam rezultat, jak w przypadku Filipa w rozdziale ósmym Dziejów, poruszamy się wokół wspomnianych wcześniej etapów:
- Jak nawiązywać szczere relacje
- Jak zaprosić do wspólnych spotkań przy Biblii
- jak doprowadzić mojego przyjaciela do Jezusa
- Jak prowadzić, a jak nie prowadzić do uczniostwa oraz
- Jak pomóc mu służyć Bogu.
Warsztaty składają się z trzech sześciogodzinnych sesji (zwykle soboty) oddalonych od siebie co dwa miesiące. Po pierwszych warsztatach rozstajemy się średnio na osiem tygodni, aby uczestnicy programu mogli natychmiast praktykować poznane zasady. Na warsztatach drugich uczestnicy mają już pierwsze owoce swojej pracy. W drugiej części pomagamy w zrobieniu następnego kroku. Zatem równolegle z warsztatami uczestnicy praktykują indywidualną ewangelizację w swoim środowisku i na gorąco dzielą się tym na warsztatach.
Warsztaty nie są teoretyczne. Składają się z wielu praktycznych ilustracji, scen ulicznych i ćwiczeń w grupach. Prowadzone są przez ludzi pełnych pasji i osobiście zaangażowanych na co dzień w ten rodzaj pracy. Nie przekazują wiedzy książkowej, ale praktyczną, prosto z „pieca”, co wielu uczestników niemalże za każdym razem docenia.